Motýlek > Akce a projekty > Zapojení MŠ do projektů > Skutečně zdravá škola

3574.jpg Jsme první školou na Ústecku, která získala bronzové ocenění za splnění kritérií v programu Skutečně zdravá škola

Aktivity a novinky MŠ Motýlek k plnění programu Skutečně zdravě školy najdete zde

AKTIVITY A NOVINKY MŠ MOTÝLEK V PROGRAMU SKUTEČNÉ ZDRAVÁ ŠKOLA v roce 2024

ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ V MŠ MOTÝLEK

Další informace k programu Skutečně zdravě školy je možné najít na webových stránkách: www.skutecnezdravaskola.cz

V minulém roce jsme se rozhodli zapojit do aktivit projektu schoolfood4change a naplňovat jeho klíčový prvek Celoškolní přístup ke stravování.

3599.png

Dle vyjádření vedení Skutečně zdravé školy jsme první školou na Ústecku, která toto ocenění, které je zároveň i příkladem dobré praxe, získala.
Máme neskutečnou radost, že veškeré vynaložené úsilí nám přineslo zisk bronzového certifikátu a to ať jde o skvěle složené jídelní lístky, nákupy kvalitních surovin, ale i šikovné a ochotné paní kuchařky a nadšené paní učitelky, které aktivně vedou činnosti k podpoře zdravého stravování a upevňování vztahu k jídlu a to i v té praktické rovině, kdy společně s dětmi vaří a připravují jídlo. Získání bronzového certifikátu nás motivuje dále k získání certifikátu stříbrného!!!
Jsem ráda za celý můj tým v MŠ Motýlek a každému členu týmu děkuji za vzájemnou spolupráci. Samozřejmě i rodičům dětí, kteří nám v tom moc pomáhají.
Mgr. Jarmila Nováková Hořejší, ředitelka MŠ Motýlek, Ústí nad Labem
Dopis Bronz MŠ Motýlek zde:

Zapojení do programu Skutečně zdravá škola a školka přináší výhody:
- zlepšuje kvalitu školního stravování, což zvýší atraktivitu školy mezi rodiči,
- obohacuje školní vzdělávací program o nové vzdělávací a výchovné prvky a projektovou výuku a pomáhá naplnit vzdělávací téma výchova ke zdraví a téma environmentální výchova v mateřské škole.