POZOR: Změna emailů (viz kontakty) grafická verze
Motýlek > Akce a projekty > Zapojení MŠ do projektů > Skutečně zdravá škola

JSME PRVNÍ BRONZOVOU ŠKOLOU NA ÚSTECKU V PROGRAMU SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA

Čtvrtek 25.5.2023 se zapíše do historie naší mateřské školy jako jeden z nejvýznamnějších dnů. Dopoledne děti získaly bronzovou medaili na hasičské soutěži Plamínek mateřských škol v Ústí nad Labem a ve stejný den odpoledne obdržela do emailové schránky ředitelka školy Mgr. Jarmila Nováková Hořejší, vedoucí stravování Alena Lacinová a zástupkyně ředitelky Jitka Nováková oznámení o získání bronzového certifikátu v programu Skutečně zdravá škola s následujícím textem od Mgr. Tomáše Václavíka, ředitele a odborného garanta programu Skutečně zdravá škola: "S radostí vám oznamuji, že se vám podařilo prokázat splnění všech bronzových kritérií v programu Skutečně zdravá škola. Gratuluji vám a děkuji vám i vašim kolegyním za skvělou práci při rozvoji kultury zdravého a udržitelného stravování a vzdělávání o jídle".

Dle  vyjádření vedení Skutečně zdravé školy jsme první školou na Ústecku, která toto ocenění, které je zároveň i příkladem dobré praxe, získala.

Máme neskutečnou radost,  že veškeré vynaložené úsilí nám přineslo zisk bronzového certifikátu a to ať jde o skvěle složené jídelní lístky, nákupy kvalitních surovin, ale i šikovné a ochotné paní kuchařky a nadšené paní učitelky, které aktivně vedou činnosti k podpoře zdravého stravování a upevňování vztahu k jídlu a to i v té praktické rovině, kdy společně s dětmi vaří a připravují jídlo. Získání bronzového certifikátu nás motivuje dále k získání certifikátu stříbrného!!! 
Jsem ráda za celý můj tým v MŠ Motýlek a každému členu týmu děkuji za vzájemnou spolupráci. Samozřejmě i rodičům dětí, kteří nám v tom moc pomáhají.

Mgr. Jarmila Nováková Hořejší, ředitelka MŠ Motýlek, Ústí nad Labem

Dopis Bronz MŠ Motýlek zde:

V Ústeckém deníku o nás napsali

3573.jpg


AKTIVITY A NOVINKY MŠ MOTÝLEK V PROGRAMU SKUTEČNÉ ZDRAVÁ ŠKOLA v roce 2023

S  informacemi nejen ke zdravému stravování a našimi dodavateli, se můžete seznámit na odkazu níže:

ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ V MŠ MOTÝLEK

Další informace k programu Skutečně zdravě školy je možné najít  na webových stránkách: www.skutecnezdravaskola.cz

Zapojení do programu Skutečně zdravá škola a školka přináší výhody:

- zlepšuje kvalitu školního stravování, což zvýší atraktivitu školy mezi rodiči,

- obohacuje školní vzdělávací program o nové vzdělávací a výchovné prvky a projektovou výuku a pomáhá naplnit vzdělávací téma výchova ke zdraví a téma environmentální výchova v mateřské škole.